


Q ACOUSTICS: Q SUB - trzy nowe aktywne subwoofery
Niewielu jest równie konsekwentnych producentów, gdy mówimy o rozpoznawalnej formie kolumn co Q Acoustics, a to oznacza, że gdy pojawiają się trzy nowe subwoofery to wizualnie pasują one zarówno do kolumn podłogowych i regałowych z różnych serii, czyli do stereo i kina domowego. A przy okazji dzięki ich krągłościom człowiek jakby mniej się boi o to, co się stanie, gdy się o takiego potknie.
Q SUB 80 / Q SUB 100 / Q SUB 120, odpowiednio o przetwornikach 8" / 10" / 12"
dostępne wykończenia: Satin White z szarą maskownicą i Satin Black z czarną maskownicą
(kliknij)
Info dystrybutora: Seria Q SUB wykorzystuje cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP), wraz z precyzyjną regulacją opóźnienia i przełącznikiem inwersji fazy, aby sprostać wyzwaniom związanym z integracją. Technologia ta umożliwia użytkownikom optymalizację ustawień w celu uzyskania wiodącej w swojej klasie wydajności, zapewniając płynną integrację z innymi głośnikami bez konieczności profesjonalnej instalacji.
Moduł zawiera procesor DSP, wzmacniacz mocy i zasilacz — cztery cyfrowe stopnie wzmacniacza mocy w konfiguracji równoległego obciążenia mostkowego (PBTL), zwiększając wydajność i kontrolę głośników poprzez zmniejszenie impedancji wyjściowej i rozpraszania ciepła, konstrukcja dostarcza do 300 W mocy ciągłej i 600 W szczytowej, przy niewielkich zniekształceniach harmonicznych
(kliknij)
Współczesne subwoofery muszą obsługiwać szeroką gamę źródeł dźwięku, w tym stereofoniczne wyjścia przedwzmacniaczy, lub monofoniczne sygnały z aktywnych głośników lub kina domowego.
Seria Q SUB wykorzystuje złożony algorytm wewnątrz procesora DSP do identyfikacji typu sygnału wejściowego (stereo lub mono) oraz jego poziomu i automatycznie dostosowuje wzmocnienie systemu. Zapewnia to optymalny stosunek sygnału do szumu i zakres dynamiki, zwiększając wydajność niezależnie od podłączonego źródła.
Suby posiadają regulowany filtr dolnoprzepustowy, aby można dopasować pasmo przenoszenia do słabnących basów głównych kolumn — zakres regulacji od 40 do 250 Hz, czyli uda się je zblendować z dowolnymi kolumnami
(kliknij)
Szczególną uwagę zwraca konstrukcyjny smaczek, jakim jest wprowadzenie kabla zasilania od dołu. Można wtedy zaślepić tylną ściankę, gniazdko zasilania wyprowadzić w podłodze i dosłownie nic się nie ciągnie za skrzynką.
Zamknięta konstrukcja zapewnia zwarty, skupiony bas, w połączeniu z procesorem DSP w celu precyzyjnego dostrojenia akustycznego. Brak portu ułatwia umieszczenie głośnika w pobliżu ścian i mebli.
W obudowach Q SUB zastosowano 18-milimetrową płytę MDF o wysokiej gęstości z 36-milimetrową przegrodą o podwójnej grubości, zapewniającą sztywność. Wewnętrzne usztywnienie poprawia stabilność, zmniejsza rezonans obudowy i zapewnia optymalną wydajność przy wysokim ciśnieniu wewnętrznym.
Wzorowa sztywność — pokazane ugięcie wyskalowane jest chyba w mikronach
To coś w sam raz dla osób poszukujących nowoczesności i prostej firmy zarazem
Sugerowane zastosowania:
Q SUB 80 — mniejsze pomieszczenia z mniejszymi głośnikami nadal zasługują na duży, dobrze kontrolowany bas podczas słuchania muzyki lub oglądania filmów. Q SUB 80 z 8-calowym przetwornikiem jest idealnym partnerem dla aktywnych głośników M20 i M40 lub zestawów 3000c i 5000 Cinema Pack w pojedynczych, lub podwójnych zestawach.
Q SUB 100 — większa przestrzeń wymaga większego basu i właśnie to zapewnia Q SUB 100. Jego 10-calowy przetwornik i bezwysiłkowa wydajność sprawiają, że jest to idealny partner w zakresie niskich częstotliwości dla naszych głośników Concept, a także każdego innego średniej wielkości głośnika pasywnego w naszej ofercie.
Q SUB 120 — niezależnie od tego, czy jest to zestaw stereo, czy w pełni przestrzenny system kinowy, Q SUB 120 może wypełnić pomieszczenie odsłuchowe falą niskich częstotliwości, którą można zarówno poczuć, jak i usłyszeć. Duży pokój z dużymi głośnikami? Żaden problem...
Trzeba by zrobić ankietę z jednym pytaniem — jak wielu w 2025 roku audiofilów nadal jest przekonanych, że subwoofer nie jest godnym grania w systemie stereo? Czterdzieści lat temu może to była i prawda, ale od tamtej pory wiele się zmieniło na lepsze w tym segmencie
(kliknij)